Top

Diagnostika EGA

Ak budeme opakovať tie isté vzorce správania, budeme mať v živote tie isté výsledky. Ak chceme niečo v živote zmeniť, musíme najpvr začať robiť veci inak. Ale ako?

Prvým krokom je uvedomenie a priznanie si  absolútnej zodpovednosti za všetko, čo sa mi v živote deje. Obviňovaním situácií, ľudí, okolností… za to, ako sa mi živote darí, ako sa cítím a kto som nás nikam neposunie. Je to iba začarovaný kruh a utvrdzovanie sa v roli „obete“.

Každý z nás máme v živote voľbu ako budeme na rozličné situácie a ľudí REAGOVAŤ. Je to SLOBOVNÁ VOĽBA, ktorú máme všetci a ktorú nám nikto nemôže vziať. Všetko v tomto vesíme iba JE-EXISTUJE. Nie je to ani dobré ani zlé. To až my svojimi reakciami pripisujeme situáciám, udalostiam, ľudom kvalitu dobré/zlé a na základe toho ich hodnotíme.

V diadnostike EGA sa zameriavame práve na reagovanie a podvedomé vzorce správania (ktoré sme prevzali od rodičov, spoločosti, priateľov…) a pokiaľ nám neslúžia k tomu, aby sme boli v živote spokojní a štastí., tak ich vieme zmeniť.

Diagnostika EGA spočíva v vkladení otázok presne cielených na indentifikáciu negatívnych vzorcov, ktorým veríme a tie následne ovplyvňujú náš život, vzťahy, telo…

Po zozbieraní odpovedí vyselektujeme hlavné oblasti, v ktorých má človek v živote problém a prejavujú sa ako ťažko riešiteľné. Následným uvedomovaním a pozorovaním (bez potreby súdiť) tieto vzorce strácaujú na svojej sile a stávajú sa menej osobnými. Následkom tohto procesu sa mení nielen človek samotný, ale aj situácie, okolie, vzťahy, zdravie. Pretože všetko vonku je len odrazom našeho vnútra. Prijatím absolútnej zodpovednosti za to,  že len my sami si tvojíme vlastný svet sa môže začať proces premeny. Nemôžeme zmeniť nič vonku, nad tým nemáme žiadnu kontrolu, ale čo môžeme zmeniť sme my sami. Všetko ostatné bude túto zmenu nasledovať.