Reiki energetická terapia je liečebná metóda, ktorá využíva prístup k inteligentnej božskej energii, ktorá prestupuje všetko živé. Terapeut – REIKI MASTER vytvára svojim pôsobením „kanál“, cez ktorý energia REIKI prúdi ku klientovi a pomáha nastolovať homeostázu – regeneratvíny stav tela/mysle a duše, kedy môže nastať samotné liečenie.

Slovo Reiki pochádzajúce z japončiny je v preklade práve životodarná energia, inak povedané, kozmická energia alebo energia univerzálna.

Reiki je podporná metóda pre medicínu, ale medicínu ako takú nenahrádza. Je však veľmi príjemnou a liečivou doplnkovou metódou na rôzne zdravotné komplikácie psychického a fyzického charakteru a nepozná obmedzenia pri jej používaní. Je úplne bezpečná a terapeut je len sprostredkovateľom energie, pôsobí ako kanál a nie je jej tvorcom.

Súčasťou terapie je aj harmonizácia aury – energetického obalu človeka, ako aj harmonizácia základných siedmych čakier, prípadne ich čistenie pred samotnou Reiki terapiou celého tela.

Terapia prebieha v pokoji za podpory jemnej uvoľňujúcej hudby, klient je prevažne v polohe ležmo.

Terapia prebieha prikladaním rúk na jednotlivé časti tela a energetické body (nemusí ísť o priamy fyzický dotyk), riadi sa polaritou človeka ako aj smerom energetického toku.

Terapia spravidla trvá od 30 -60 minút.

Účinky Reiki terapie sú spravidla pociťované okamžite, niektoré účinky klient pocíti po 12-24 hodinách od absolvovania terapie.

Po terapii nie je vhodné vykonávať vyššiu fyzickú záťaž, neodporúča sa piť alkohol a sprchovanie je vhodné z dôvodu absorbovania liečivej energie do tela človeka až po 12-tich hodinách.

Je vysoko odporúčané, aby klient po terapii, najmä prvých 24 hodín, maximálne počúval svoje telo, rešpektoval potreby pitného režimu, spánku a celkového zvoľňenia bežného životného tempa.

Medzi najbežnejšie ozdravné účinky terapie patria:

  • zbavenie sa stresu a napätia
  • dosiahnutie stavu uvoľnenia a meditácie
  • zrýchlená rekonvalescencia rôznych zdravotných problémov
  • zmiernenie bolestí existujúcich zdravotných problémov
  • odstránenie blokov na fyzickej či psychickej úrovni
  • celková harmonizácia tela a duše
  • odstránenie bolestí hlavy a migrény
  • posilnenie imunity

 


 

Cena terapie

Terapie vykonávam na základe dosiahnutého najvyššieho vzdelania – REIKI MASTER (so získanými predchádzajúcimi stupňami Reiki 1 a 2).
* kurzy boli absolvované a certifikáty vydané v rámci medzinárodnej asociácie R.A.I. (Reiki Association International) 

 

Cena za Reiki terapiu je 60,- Eur za 60 minút.*